• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Co to jest powierzchnia serwera www?

Jest to wydzielona przestrzeń dysku serwera na Twoje strony www. Jej wielkość zależy od wykupionej opcji serwera wirtualnego. Jeśli przyjmiemy, że jedna podstrona w serwisie ma około 20 kb to w 1 MB (1024 kb) takich podstron zmieści się około 50.


Co to jest powierzchnia serwera poczty?

Jest to wydzielona przestrzeń dysku serwera na Twoje skrzynki pocztowe. Jej wielkość zależy od wykupionej opcji serwera wirtualnego. W zależności od ustawień cała powierzchnia może zostać przyznana dla 1 konta pocztowego lub dla dowolnej liczby kont pocztowych (w ramach limitu serwera), które również można ograniczać np. na pocztę mamy do dyspozycji 500 MB: dla głównego konta firmowego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. przydzielamy 100 MB - najczęściej z tego konta korzystamy i poprzez to konto będziemy prowadzić większość korespondencji firmowej. Na konta dla pracowników przydzielamy na przykład po 25 MB


Co to jest autoryzacja SMTP?

Autoryzacja SMTP (tzw. antyoszust) gwarantuje, że pocztę z serwera SMTP będą mogli wysyłać użytkownicy mający konto na serwerze i znający hasło. Standardowo konto e-mail zabezpieczone jest wyłącznie przed odbieraniem poczty przez innych użytkowników - wymagana znajomość hasła. Działanie funkcji autoryzacji polega na konieczności wpisania hasła również przy wysyłaniu wiadomości. Autoryzacja poczty jest standardowo włączona na każdym koncie e-mail czyli nie istnieje możliwość wysłania wiadomości z danego konta bez znajomości hasła do niego. Aby móc wysyłać wiadomości należy odpowiednio skonfigurować program pocztowy.


Dostęp do poczty: POP3, webmail.

Dostęp do swojego konta pocztowego można mieć poprzez kilka niezależnych od siebie "kanałów":

  • POP3 - wykorzystywany przez programy pocztowe (np. The Bat, Outlook Express, Thunderbird, inne);
  • webmail specjalny program zainstalowany na naszym serwerze, który umożliwia odbierania i wysyłanie poczty bez konieczności posiadania wspomnianych w pierwszym punkcie programów, wystarczy się zalogować by mieć dostęp do swojej poczty;

kanały te nie wykluczają się wzajemnie więc w zależności od potrzeb można używać w danym momencie najłatwiej dostępnego.


Zabezpieczenie poczty systemem antywirusowym

System antywirusowy to program zajmujący się monitorowaniem całego ruchu na serwerze poczty - jest on zainstalowany na serwerze i działa na wszystkich kontach pocztowych utrzymywanych przez naszą firmę. Jest on uaktualniany automatycznie - czasem nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Dzięki niemu na konta pocztowe nie docierają żadne zainfekowane przesyłki. A użytkownik otrzymuje jedynie informację że została usunięta wiadomość zawierająca wirusa


Jak działa skaner antyspamowy?

Wszystkie konta pocztowe (bez wyjątków) chronione są przez działający na serwerze skaner antyspamowy, którego zadaniem jest blokowanie niezamawianej (reklamy, oferty itp.) poczty. Jego skuteczność jest bliska 100%. System samodzielnie analizuje korespondencję i dzięki algorytmowi porównującemu filtruje przesyłki.


Co to jest PHP, CGI, SSI?

PHP to skryptowy język programowania ogólnego zastosowania, szeroko używany do tworzenia i dynamizowania treści stron WWW ze względu na łatwość z jaka można go zintegrować z kodem HTML. Polecenia języka PHP są interpretowane po stronie serwera, a do przeglądarki wysyłany jest ich wynik. CGI to jeden ze standardów pozwalających na integrację zewnętrznych aplikacji z serwerem WWW. Połączenie CGI ze statycznymi stronami www pozwala na przekazywanie dynamicznych treści do przeglądarki. Standard CGI pozwala na stosowanie wielu różnych języków programowania wspierających ten standard (Perl, C/C++, Python i inne). SSI (Serwer Side Include) daje możliwość automatycznego generowania stron WWW. Dzięki SSI mamy możliwość wykonywanie programów umieszczonych na serwerze. Technologia ta jest podobna do technologii CGI.


Co to jest dostęp przez FTP?

FTP to usługa dzięki której możliwe jest umieszczenie stron www na naszym serwerze. Użytkownik otrzymuje dostęp do konta poprzez login (unikalną nazwę użytkownika) i hasło. Następnie za pomocą popularnych programów np. Pajączek, WsFTP, CuteFtp może łączyć się z naszym serwerem i przesyłać na niego utworzone dokumenty.


Co to są aliasy pocztowe?

Aliasy pocztowe dają możliwość ustawienia kilku równych adresów pocztowych, które w rzeczywistości wskazują jedno konto pocztowe. Np. można założyć konto pocztowe Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i następnie aliasy do niego - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , itd... Dzięki temu napisanie listu na adres dowolny z podanych wyżej adresów spowoduje dostarczenie poczty pod adres wskazany przez aliasy - w naszym przykładzie - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Co daje utrzymanie Primary i Secondary DNS?

Usługa ta gwarantuje możliwość skierowania wykupionej domeny na serwer wirtualny utrzymywany w www.f11.pl


Dostęp do bazy danych mySQL

W serwerach, które posiadają w opcjach szczegółowych dostęp do bazy danych wraz z instalacją serwera użytkownik nabywa prawo dostępu do bazy danych. Na serwerze dostępna jest najnowsza stabilna wersja oprogramowania do zarządzania bazą danych - phpMyAdmin.


Co to jest miesięczny limit transferu?

Transfer - ilość danych przesyłana do i z serwera. 1 GB transferu to średnio 3-5 tys. wizyt miesięcznie. Do transferu wliczany jest ruch ze wszystkich usług: www, poczta, ftp itp. Nie wlicza się natomiast ruchu generowanego pomiędzy bazą danych, a stroną. Dla serwerów, które przekraczają dopuszczalny limit istnieje możliwość dokupienia transferu dodatkowego.